2008 Summer Olympics - Schedule - Wednesday, August 13

Olympics Schedule for Wednesday, August 13
Date/TimeEvent
12:00 AM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group C match 6 (BRA vs AUS)
12:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 2
12:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 4
12:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 6
12:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 8
12:00 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 1
12:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Preliminaries/Repechages
12:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 1
12:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 9
12:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 4
12:00 AM ETShooting - Women's 25m Pistol - Qualification round - Rapid
12:00 AM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 6 (USA vs AUS)
12:00 AM ETVolleyball - Women's Volleyball - Preliminary round Group A match 7 (VEN vs USA)
12:10 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 30
12:10 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 32
12:12 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 7
12:12 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 15
12:15 AM ETBadminton - Women's Doubles Badminton - Semifinal match 1
12:18 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 9
12:18 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 1
12:23 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 15
12:23 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 16
12:24 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 10
12:24 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 3
12:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 2
12:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 10
12:30 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 4
12:30 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 11
12:30 AM ETVolleyball - Women's Volleyball - Preliminary round Group B match 8 (RUS vs KAZ)
12:30 AM ETWeightlifting - Women's 69kg - Women's 69kg - After 2nd group
12:30 AM ETWeightlifting - Women's 69kg - Women's 69kg - Group B
12:35 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 11
12:35 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 32 contest 3
12:36 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 12
12:36 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 5
12:40 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Quarterfinal bout 4
12:40 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Quarterfinal bout 1
12:40 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Quarterfinal bout 2
12:40 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Quarterfinal bout 3
12:42 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 6
12:42 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 13
12:48 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 14
12:48 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 7
12:54 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 8
12:54 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 15
1:00 AM ETBadminton - Men's Doubles Badminton - Quarterfinal match 4
1:00 AM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group A match 5 (BEL vs SUI)
1:00 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 16
1:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 1
1:00 AM ETSailing - Women's Double-handed Dinghy 470 - Race 5
1:00 AM ETSailing - Men's Double-handed Dinghy 470 - Race 5
1:00 AM ETSailing - Women's Keelboat Yngling - Race 7
1:00 AM ETSailing - Heavy Weight Dingy - Race 7
1:00 AM ETSailing - Women's Single-handed Dinghy Europe - Race 3
1:00 AM ETSailing - Men's - One person Dingy - Race 3
1:00 AM ETWater Polo - Women's Water Polo - Preliminary round Group B match 5 (HUN vs AUS)
1:03 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 32 contest 2
1:06 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 2
1:06 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 5
1:12 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 6
1:12 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 3
1:18 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 7
1:18 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 4
1:24 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 1
1:24 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 16 contest 8
1:30 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 1
1:30 AM ETRoad Cycling - Men's Individual Time Trial - Men's Individual time trial
1:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 1
1:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 2
1:30 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 2
1:30 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 5
1:36 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 6
1:36 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 3
1:42 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 7
1:42 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 4
1:45 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 2
1:48 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 16 contest 8
1:48 AM ETJudo - Women's -70kg - Quarterfinal contest 1
1:50 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal 6
1:50 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal 5
1:54 AM ETJudo - Women's -70kg - Quarterfinal contest 2
1:54 AM ETJudo - Women's -70kg - Quarterfinal contest 3
2:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Preliminary round Group C match 5 (GEO vs ANG)
2:00 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 3
2:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 3
2:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 14
2:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 10
2:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 6
2:00 AM ETTeam Handball - Women's Handball - Preliminary round Group B match 8 (KOR vs SWE)
2:00 AM ETJudo - Men's -90kg - Quarterfinal contest 1
2:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Quarterfinal contest 4
2:00 AM ETSailing - Women's Double-handed Dinghy 470 - Race 6
2:00 AM ETSailing - Men's Double-handed Dinghy 470 - Race 6
2:00 AM ETSailing - 49er - Skiff - Race 7
2:00 AM ETSailing - 49er - Skiff - Race 8
2:06 AM ETJudo - Men's -90kg - Quarterfinal contest 2
2:06 AM ETJudo - Men's -90kg - Quarterfinal contest 3
2:12 AM ETJudo - Men's -90kg - Quarterfinal contest 4
2:15 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 4
2:20 AM ETWater Polo - Women's Water Polo - Preliminary round Group B match 6 (GRE vs NED)
2:30 AM ETBasketball - Women's Basketball - Preliminary round Group A game 8 (BRA vs LAT)
2:30 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 5
2:30 AM ETDiving - Men's Synchronised 3m Springboard - Men's synchronised diving 3 m springboard
2:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 7
2:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 11
2:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 15
2:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 4
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool A match 1
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool A match 2
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool B match 1
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool B match 2
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Round 1 match 7
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Round 1 match 8
2:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Round 1 match 8
2:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Round 1 match 7
2:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool C match 1
2:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool C match 2
2:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool D match 1
2:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool D match 2
2:30 AM ETVolleyball - Women's Volleyball - Preliminary round Group B match 9 (SRB vs BRA)
2:45 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 6
2:50 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal C/D - Race 01
2:50 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal C/D - Race 01
3:00 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 1
3:00 AM ETCanoe - Slalom - Men's C2 Canoe Double - Heat 1
3:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 1
3:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 7
3:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 5
3:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 3
3:00 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal C/D - Race 02
3:00 AM ETSailing - 49er - Skiff - Race 9
3:00 AM ETShooting - Women's 25m Pistol - Final
3:01 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 8
3:10 AM ETRowing - Men's Single Sculls - Semifinal C/D - Race 01
3:10 AM ETRowing - Men's Single Sculls - Semifinal C/D - Race 01
3:15 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 2
3:20 AM ETRowing - Men's Single Sculls - Semifinal C/D - Race 02
3:30 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 13
3:30 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 15
3:30 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 3
3:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 4
3:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 2
3:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 6
3:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 16 bout 8
3:30 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal A/B - Race 01
3:30 AM ETWeightlifting - Women's 69kg - Women's 69kg - After 1st group
3:31 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 2 contest 1
3:31 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 2 contest 2
3:38 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 2 contest 3
3:38 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 2 contest 4
3:40 AM ETCanoe - Slalom - Women's K1 Kayak Single - Heat 1
3:40 AM ETRowing - Women's Single Sculls - Semifinal A/B - Race 02
3:40 AM ETWater Polo - Women's Water Polo - Preliminary round Group A match 7 (USA vs ITA)
3:43 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 16
3:43 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 14
3:45 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 4
3:45 AM ETTeam Handball - Women's Handball - Preliminary round Group A match 8 (CHN vs ANG)
3:45 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 2 contest 1
3:45 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 2 contest 2
3:50 AM ETRowing - Men's Single Sculls - Semifinal A/B - Race 01
3:52 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 2 contest 4
3:52 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 2 contest 3
3:56 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 7
3:56 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 8
3:59 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 3 contest 1
3:59 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 3 contest 2
4:00 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 5
4:00 AM ETRowing - Men's Single Sculls - Semifinal A/B - Race 02
4:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - First Round Match 15
4:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - Second Round Match 2
4:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 6
4:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 7
4:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 8
4:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 4
4:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 6
4:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 5
4:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 2
4:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 1
4:00 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Repechage Round 1
4:00 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Repechage Round 1
4:06 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 3 contest 3
4:06 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 3 contest 4
4:09 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 9
4:09 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 11
4:10 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Quarterfinal bout 3
4:10 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Quarterfinal bout 4
4:10 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Quarterfinal bout 2
4:10 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Quarterfinal bout 1
4:10 AM ETRowing - Men's Pair - Semifinal A/B - Race 01
4:10 AM ETRowing - Men's Pair - Quarterfinal 1
4:10 AM ETRowing - Men's Pair - Semifinal A/B - Race 01
4:10 AM ETRowing - Men's Pair - Quarterfinal 2
4:13 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 3 contest 2
4:13 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 3 contest 1
4:15 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 6
4:15 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Repechage Round 1
4:15 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Repechage Round 1
4:20 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 3 contest 3
4:20 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage round 3 contest 4
4:20 AM ETRowing - Men's Pair - Semifinal A/B - Race 02
4:22 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 12
4:22 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 10
4:30 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 7
4:30 AM ETRowing - Men's Double Sculls - Semifinal A/B - Race 01
4:30 AM ETRowing - Men's Double Sculls - Semifinal A/B - Race 01
4:30 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Repechage Round 2
4:30 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Repechage Round 2
4:35 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 5
4:35 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 6
4:40 AM ETRowing - Men's Double Sculls - Semifinal A/B - Race 02
4:42 AM ETCanoe - Slalom - Men's C2 Canoe Double - Heat 2
4:45 AM ETBasketball - Women's Basketball - Preliminary round Group B game 8 (NZL vs CHN)
4:45 AM ETBoxing - Men's Heavy Weight (91kg) - Round of 16 bout 8
4:45 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Repechage Round 2
4:45 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Repechage Round 2
4:48 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 7
4:48 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 5
4:50 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal A/B - Race 1
4:50 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal A/B - Race 01
4:50 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal 3
5:00 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group D match 5 (KOR vs HON)
5:00 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group D match 6 (CMR vs ITA)
5:00 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group B match 5 (NED vs JPN)
5:00 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group B match 6 (NGR vs USA)
5:00 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal A/B - Race 2
5:00 AM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 7 (TPE vs JPN)
5:00 AM ETWater Polo - Women's Water Polo - Preliminary round Group A match 8 (RUS vs CHN)
5:00 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Bronze medal bout 1
5:01 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 6
5:01 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 8
5:10 AM ETRowing - Men's Single Sculls - Final F
5:10 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Bronze medal bout 2
5:14 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 3
5:14 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 4
5:20 AM ETRowing - Men's Pair - Final C
5:20 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 66kg - Gold medal bout
5:22 AM ETCanoe - Slalom - Women's K1 Kayak Single - Heat 2
5:27 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 1
5:27 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 3
5:30 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal 4
5:30 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal 5
5:30 AM ETRowing - Men's Four - Semifinal 6
5:30 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Bronze medal bout 1
5:40 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 2
5:40 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/32 Elimination round match 4
5:40 AM ETRowing - Women's Eight - Repechage Heat 1
5:40 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Bronze medal bout 2
5:50 AM ETWrestling - Men's Greco-Roman 74kg - Gold medal bout
5:53 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 2
5:53 AM ETArchery - Men's Individual Archery - 1/16 Elimination round match 1
6:00 AM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 3 (KOR vs USA)
6:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Preliminary round Group B match 4 (SUI vs LAT)
6:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Semifinal bout 1
6:00 AM ETField Hockey - Men's Field Hockey - Preliminary round Group B match 5 (CAN vs PAK)
6:00 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage Round 1 Contest 2
6:00 AM ETJudo - Men's -90kg - Repechage Round 1 Contest 1
6:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 1 contest 1
6:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Repechage round 1 contest 2
6:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Final of Repechage A
6:00 AM ETJudo - Women's -70kg - Final of Repechage B
6:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - Second Round Match 5
6:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - Second Round Match 7
6:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - First Round Match 06
6:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 1
6:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 3
6:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 4
6:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 7
6:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 7
6:06 AM ETJudo - Women's -70kg - Final of Table A
6:06 AM ETJudo - Women's -70kg - Final of Table B
6:12 AM ETJudo - Men's -90kg - Final of Repechage A
6:12 AM ETJudo - Men's -90kg - Final of Repechage B
6:18 AM ETJudo - Men's -90kg - Final of Table A
6:18 AM ETJudo - Men's -90kg - Final of Table B
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Bronze Medal Contest A
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 10
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 11
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 12
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 13
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 14
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 15
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 16
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 18
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 19
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 2
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 20
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 21
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 22
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 23
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 24
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 25
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 26
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 27
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 28
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 29
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 3
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 30
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 31
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 32
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 4
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 5
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 6
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 7
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 8
6:28 AM ETJudo - Women's -70kg - Round of 64 contest 9
6:30 AM ETBadminton - Women's Singles Badminton - Quarterfinal match 2
6:30 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Semifinal bout 2
6:30 AM ETField Hockey - Men's Field Hockey - Preliminary round Group A match 6 (BEL vs GER)
6:33 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 1
6:35 AM ETJudo - Women's -70kg - Bronze Medal Contest B
6:36 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 2
6:39 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 3
6:42 AM ETJudo - Women's -70kg - Gold Medal Contest
6:42 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 4
6:45 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 5
6:48 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 6
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 10
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 11
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 12
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 13
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 14
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 15
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 16
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 18
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 19
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 2
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 20
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 21
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 22
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 23
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 24
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 25
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 26
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 27
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 28
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 29
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 3
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 30
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 31
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 32
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 4
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 5
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 6
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 7
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 8
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Round of 64 Contest 9
6:49 AM ETJudo - Men's -90kg - Bronze Medal Contest A
6:51 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 7
6:51 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 8
6:54 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 9
6:54 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 1
6:56 AM ETJudo - Men's -90kg - Bronze Medal Contest B
6:57 AM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Heat 10
6:57 AM ETSwimming - Men's 100m Freestyle - Final heat 1
6:58 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 2
7:00 AM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 4 (CUB vs JPN)
7:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Preliminary round Group E match 5 (NOR vs SUI)
7:00 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 14
7:00 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 15
7:00 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 16
7:00 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 7
7:00 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Semifinal bout 1
7:00 AM ETTeam Handball - Women's Handball - Preliminary round Group A match 9 (NOR vs KAZ)
7:00 AM ETWeightlifting - Men's 77kg - Men's 77kg - After 1st group
7:02 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 3
7:03 AM ETJudo - Men's -90kg - Gold Medal Contest
7:06 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 4
7:09 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 8
7:09 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 7
7:10 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 5
7:14 AM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Heat 6
7:14 AM ETSwimming - Women's 200m Butterfly - Final heat 1
7:15 AM ETBadminton - Men's Doubles Badminton - Quarterfinal match 2
7:15 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 8
7:18 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 1
7:22 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 2
7:26 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 3
7:30 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 9
7:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Semifinal bout 2
7:30 AM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 8 (NED vs CAN)
7:30 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 4
7:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool D match 3
7:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool D match 4
7:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool C match 3
7:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool C match 4
7:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool B match 3
7:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool B match 4
7:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool A match 3
7:30 AM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool A match 4
7:34 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 5
7:38 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 6
7:40 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 7
7:40 AM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Heat 8
7:42 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 1
7:44 AM ETSwimming - Men's 200m Breaststroke - Final heat 1
7:45 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 10
7:45 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group C match 5 (CHN vs BRA)
7:45 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group C match 6 (NZL vs BEL)
7:45 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group A match 5 (CIV vs AUS)
7:45 AM ETSoccer - Men's Soccer - Preliminary round Group A match 6 (ARG vs SRB)
7:46 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 2
7:50 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 3
7:54 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 4
7:58 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 5
8:00 AM ETBadminton - Women's Singles Badminton - Quarterfinal match 1
8:00 AM ETBasketball - Women's Basketball - Preliminary round Group A game 9 (AUS vs KOR)
8:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Preliminary round Group E match 6 (NED vs GER)
8:00 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 11
8:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Bronze medal bout
8:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - First Round Match 05
8:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - Second Round Match 6
8:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 2
8:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 8
8:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 6
8:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 4
8:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 3
8:00 AM ETTennis - Women's Singles Tennis - Third Round Match 8
8:00 AM ETVolleyball - Women's Volleyball - Preliminary round Group A match 8 (CUB vs CHN)
8:02 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 6
8:06 AM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 1
8:15 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 12
8:15 AM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 2
8:30 AM ETBoxing - Men's Light Fly Weight (48kg) - Round of 32 bout 13
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Bronze medal bout
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 16
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 5
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 12
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 13
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 8
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 32 bout 9
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 10
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 11
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 12
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 13
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 14
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 15
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 16
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 17
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 18
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 19
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 20
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 21
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 22
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 23
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 24
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 25
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 26
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 27
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 28
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 29
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 3
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 30
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 31
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 32
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 4
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 5
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 6
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 7
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 8
8:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Round of 64 bout 9
8:30 AM ETField Hockey - Men's Field Hockey - Preliminary round Group A match 5 (NZL vs ESP)
8:41 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 7
8:45 AM ETBadminton - Women's Doubles Badminton - Semifinal match 2
8:45 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 1
8:45 AM ETTeam Handball - Women's Handball - Preliminary round Group B match 9 (GER vs HUN)
8:45 AM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Heat 8
9:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Preliminary round Group C match 6 (BRA vs AUS)
9:00 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 2
9:00 AM ETFencing - Men's Individual Foil - Gold medal bout
9:00 AM ETField Hockey - Men's Field Hockey - Preliminary round Group B match 6 (NED vs GBR)
9:15 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 3
9:30 AM ETBadminton - Men's Doubles Badminton - Quarterfinal match 1
9:30 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 4
9:30 AM ETFencing - Women's Individual Epee - Gold medal bout
9:45 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 5
10:00 AM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group E match 3 (USA vs CUB)
10:00 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 6
10:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - Second Round Match 4
10:00 AM ETTennis - Women's Doubles Tennis - Second Round Match 1
10:00 AM ETTennis - Men's Singles Tennis - Third Round Match 5
10:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 5
10:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 3
10:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 1
10:00 AM ETTennis - Men's Doubles Tennis - Second Round Match 2
10:15 AM ETBasketball - Women's Basketball - Preliminary round Group B game 9 (MLI vs USA)
10:15 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 7
10:30 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Round of 16 bout 8
10:30 AM ETVolleyball - Women's Volleyball - Preliminary round Group A match 9 (POL vs JPN)
11:00 AM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group E match 4 (GER vs NED)
8:30 PM ETField Hockey - Women's Field Hockey - Preliminary round Group A match 7 (CHN vs NED)
9:00 PM ETBasketball - Men's Basketball - Preliminary round Group B game 7 (GER vs ESP)
9:00 PM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group B match 6 (USA vs NOR)
9:00 PM ETTeam Handball - Men's Handball - Preliminary round Group B match 7 (GER vs EGY)
9:00 PM ETShooting - Women's Skeet - Qualification round
9:00 PM ETShooting - Women's 50m Rifle 3 Position - Qualification round
9:30 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Quarterfinal bout 2
9:30 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Quarterfinal bout 4
9:30 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Quarterfinal bout 3
9:30 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Quarterfinal bout 1
9:30 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 1
9:30 PM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 9 (CHN vs AUS)
9:30 PM ETWater Polo - Men's Water Polo - Preliminary round Group B match 13 (CRO vs GER)
9:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 1
9:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 13
9:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 13
9:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 1
9:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 1
9:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 13
9:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 14
9:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 2
9:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 2
9:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 14
9:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 14
9:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 2
9:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 15
9:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 3
9:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 3
9:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 15
9:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 3
9:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 15
10:00 PM ETBadminton - Men's Singles Badminton - Quarterfinal match 2
10:00 PM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group D match 1 (CHN vs RSA)
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool A match 4
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool A match 3
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool B match 4
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Round 2 match 7
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Pool B match 3
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Round 2 match 8
10:00 PM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool C match 4
10:00 PM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool C match 3
10:00 PM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Round 2 match 7
10:00 PM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Round 2 match 8
10:00 PM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool D match 3
10:00 PM ETTable Tennis - Women's Doubles Table Tennis - Pool D match 4
10:00 PM ETVolleyball - Men's Volleyball - Preliminary round Group A match 7 (ITA vs VEN)
10:00 PM ETWeightlifting - Men's 77kg - Men's 77kg - After 2nd group
10:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 4
10:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 16
10:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 16
10:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 4
10:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 4
10:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 16
10:03 PM ETSwimming - Men's 200m Breaststroke - Final
10:10 PM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Semifinal Heat 1
10:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 5
10:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 1
10:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 1
10:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 5
10:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 5
10:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 1
10:15 PM ETSwimming - Women's 100m Freestyle - Semifinal Heat 2
10:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 6
10:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 2
10:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 2
10:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 6
10:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 6
10:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 2
10:21 PM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Semifinal Heat 1
10:27 PM ETSwimming - Men's 200m Backstroke - Semifinal Heat 2
10:30 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 5
10:30 PM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 5 (NED vs USA)
10:30 PM ETField Hockey - Women's Field Hockey - Preliminary round Group B match 7 (USA vs GER)
10:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 3
10:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 7
10:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 7
10:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 3
10:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 3
10:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 7
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 10
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 11
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 12
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 13
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 14
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 15
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Round of 16 bout 16
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Classification 5-8 bout 1
10:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Classification 5-8 bout 2
10:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 4
10:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 8
10:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 8
10:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 4
10:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 4
10:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 8
10:42 PM ETSwimming - Women's 200m Butterfly - Final
10:43 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 6
10:45 PM ETBadminton - Mixed Doubles Badminton - Quarterfinal match 2
10:45 PM ETTeam Handball - Men's Handball - Preliminary round Group A match 7 (POL vs BRA)
10:49 PM ETSwimming - Men's 100m Freestyle - Final
10:50 PM ETWater Polo - Men's Water Polo - Preliminary round Group B match 14 (USA vs SRB)
10:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 5
10:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 9
10:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 9
10:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 5
10:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 5
10:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 9
10:56 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 7
10:56 PM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Semifinal Heat 1
11:00 PM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Preliminary round Group B match 5 (CUB vs JPN)
11:00 PM ETArtistic Gymnastics - Men's Individual All-Around - Men's All-Around final
11:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 6
11:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 10
11:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 10
11:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 6
11:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 6
11:00 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 10
11:02 PM ETSwimming - Women's 200m Breaststroke - Semifinal Heat 2
11:09 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 8
11:10 PM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Semifinal Heat 1
11:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualifications bout 11
11:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 7
11:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 7
11:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualifications bout 11
11:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualifications bout 11
11:10 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 7
11:15 PM ETBasketball - Men's Basketball - Preliminary round Group A game 7 (AUS vs IRI)
11:16 PM ETSwimming - Men's 200m Individual Medley - Semifinal Heat 2
11:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - 1/8 final bout 8
11:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Qualification bout 12
11:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Qualification bout 12
11:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - 1/8 final bout 8
11:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - 1/8 final bout 8
11:20 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Qualification bout 12
11:22 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 4
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Final heat 1
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 3
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 6
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 7
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 5
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 4
11:29 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Heat 8
11:30 PM ETBadminton - Men's Singles Badminton - Quarterfinal match 4
11:30 PM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 3
11:30 PM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 7
11:30 PM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 5
11:30 PM ETFencing - Men's Individual Foil - Round of 16 bout 1
11:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Quarterfinal bout 1
11:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Quarterfinal bout 1
11:30 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Quarterfinal bout 1
11:32 PM ETSwimming - Women's 4x200m Freestyle Relay - Final
11:35 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 3
11:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Semifinal bout 2
11:40 PM ETFencing - Women's Team Sabre - Semifinal bout 1
11:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Quarterfinal bout 2
11:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Quarterfinal bout 2
11:40 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Quarterfinal bout 2
11:48 PM ETArchery - Women's Individual Archery - 1/8 Elimination round match 2
11:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 84kg - Quarterfinal bout 3
11:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 96kg - Quarterfinal bout 3
11:50 PM ETWrestling - Men's Greco-Roman 120kg - Quarterfinal bout 3