2008 Summer Olympics - Schedule - Monday, August 18

Olympics Schedule for Monday, August 18
Date/TimeEvent
12:00 AM ETSailing - Men's Keelboat Star - Race 6
12:00 AM ETSailing - Open Multihull Tornado - Race 6
12:00 AM ETSailing - Men's Windsurfer Mistral - Race 9
12:00 AM ETSailing - Women's Windsurfer Mistral - Race 9
12:00 AM ETSailing - Women's Single-handed Dinghy Europe - Race 8
12:00 AM ETSailing - Men's - One person Dingy - Race 8
12:00 AM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 26 (USA vs CHN)
12:10 AM ETWater Polo - Men's Water Polo - Preliminary round Group A match 27 (MNE vs AUS)
12:15 AM ETTable Tennis - Women's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 14
12:20 AM ETVolleyball - Men's Volleyball - Preliminary round Group B match 13 (GER vs BRA)
12:30 AM ETVolleyball - Men's Volleyball - Preliminary round Group B match 14 (POL vs RUS)
1:00 AM ETSailing - Women's Double-handed Dinghy 470 - Medal Race
1:00 AM ETSailing - Men's Double-handed Dinghy 470 - Medal Race
1:00 AM ETSailing - Men's Keelboat Star - Race 7
1:00 AM ETSailing - Open Multihull Tornado - Race 7
1:00 AM ETSailing - Women's Single-handed Dinghy Europe - Race 9
1:00 AM ETSailing - Men's - One person Dingy - Race 9
2:00 AM ETTeam Handball - Men's Handball - Preliminary round Group B match 14 (RUS vs KOR)
2:00 AM ETSailing - Women's Single-handed Dinghy Europe - Race 10
2:00 AM ETSailing - Men's - One person Dingy - Race 10
2:00 AM ETWater Polo - Men's Water Polo - Preliminary round Group B match 28 (USA vs GER)
2:30 AM ETBasketball - Men's Basketball - Preliminary round Group B game 13 (GRE vs CHN)
2:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Bronze medal match (KOR vs AUT)
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 1
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 10
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 11
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 12
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 13
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 14
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 15
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 16
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 17
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 18
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 3
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 4
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 5
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 6
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 7
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 8
3:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 9
3:00 AM ETSynchronized Swimming - Duet Synchronized Swimming - Technical routine
3:15 AM ETVolleyball - Men's Volleyball - Preliminary round Group B match 15 (EGY vs SRB)
3:20 AM ETWater Polo - Men's Water Polo - Preliminary round Group A match 29 (ESP vs GRE)
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 1
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 8
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 7
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 6
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 5
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 4
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 18
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 17
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 16
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 15
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 14
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 13
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 12
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 11
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 10
3:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 9
3:30 AM ETWeightlifting - Men's 105kg - Men's 105kg - Group B
3:30 AM ETWeightlifting - Men's 105kg - Men's 105kg - After 2nd group
3:40 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 2
3:45 AM ETTeam Handball - Men's Handball - Preliminary round Group A match 14 (CRO vs CHN)
3:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K1 1000m - Heat 3
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 18
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 14
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 15
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 16
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 17
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 4
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 5
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 6
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 7
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 8
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 10
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 11
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 12
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 13
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 1
4:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 9
4:10 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 2
4:20 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat 3
4:21 AM ETCanoe - Sprint - Men's C1 1000m - Heat re-race
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 9
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 3
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 4
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 6
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 5
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 8
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 7
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 17
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 18
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 16
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 15
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 14
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 13
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 12
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 11
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 10
4:30 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 1
4:30 AM ETTrack Cycling - Women's Points Race - Women's Points Race
4:40 AM ETCanoe - Sprint - Women's K4 500m - Heat 2
4:40 AM ETWater Polo - Men's Water Polo - Preliminary round Group B match 30 (CHN vs CRO)
4:45 AM ETBasketball - Men's Basketball - Preliminary round Group B game 14 (ANG vs ESP)
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 1
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 18
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 15
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 16
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 17
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 8
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 6
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 7
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 5
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 4
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 10
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 11
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 14
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 12
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 13
4:50 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 9
5:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 2
5:00 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat 3
5:00 AM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 27 (CAN vs JPN)
5:05 AM ETTrack Cycling - Women's Sprint - Quarterfinal heat 1
5:05 AM ETTrack Cycling - Women's Sprint - Quarterfinals - Ride 1
5:10 AM ETCanoe - Sprint - Men's K2 1000m - Heat Re-Race
5:20 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat 2
5:20 AM ETTrack Cycling - Men's Sprint - Quarterfinal heat 1
5:20 AM ETTrack Cycling - Men's Sprint - Quarterfinals - Ride 1
5:24 AM ETCanoe - Sprint - Men's C2 1000m - Heat re-race
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 1
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 18
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 4
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 3
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 17
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 16
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 5
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 6
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 8
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 7
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 9
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 14
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 13
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 15
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 12
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 11
5:30 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 10
5:40 AM ETCanoe - Sprint - Men's K4 1000m - Heat 2
5:45 AM ETTrack Cycling - Women's Sprint - Quarterfinal heat 2
5:45 AM ETTrack Cycling - Women's Sprint - Quarterfinals - Ride 2
6:00 AM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 19 (NED vs CUB)
6:00 AM ETTrack Cycling - Men's Sprint - Quarterfinal heat 2
6:00 AM ETTrack Cycling - Men's Sprint - Quarterfinals - Ride 2
6:00 AM ETSoccer - Women's Soccer - Semifinal match 1 (BRA vs GER)
6:00 AM ETArtistic Gymnastics - Men's Rings - Men's Rings final
6:00 AM ETField Hockey - Women's Field Hockey - Preliminary round Group B match 14 (GBR vs USA)
6:15 AM ETTrack Cycling - Men's 4000m Team Pursuit - Final heat for bronze
6:20 AM ETTrack Cycling - Men's 4000m Team Pursuit - Final heat for gold
6:30 AM ETTrack Cycling - Women's Sprint - Quarterfinal heat 3
6:30 AM ETTrack Cycling - Women's Sprint - Quarterfinals - Ride 3
6:30 AM ETField Hockey - Women's Field Hockey - Preliminary round Group A match 14 (NED vs ESP)
6:40 AM ETTrack Cycling - Men's Sprint - Quarterfinal heat 3
6:40 AM ETTrack Cycling - Men's Sprint - Quarterfinals - Ride 3
6:43 AM ETArtistic Gymnastics - Women's Uneven Bars - Women's Uneven bars final
7:00 AM ETTrack and Field - Women's Discus Throw - Final
7:00 AM ETTrack and Field - Women's 100m Hurdles - Semifinal heat 3
7:00 AM ETTrack and Field - Women's 100m Hurdles - Semifinal heat 4
7:00 AM ETTrack and Field - Women's 100m Hurdles - Semifinal heat 5
7:00 AM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 20 (USA vs CHN)
7:00 AM ETBoxing - Men's Bantam Weight (54kg) - Quarterfinal bout 1
7:00 AM ETDiving - Men's 3m Springboard - Preliminaries
7:00 AM ETTeam Handball - Men's Handball - Preliminary round Group B match 15 (GER vs DEN)
7:00 AM ETWeightlifting - Men's 105kg - Men's 105kg - After 1st group
7:15 AM ETEquestrian - Individual Jumping - 3rd Qualifier
7:16 AM ETBoxing - Men's Bantam Weight (54kg) - Quarterfinal bout 2
7:20 AM ETTrack and Field - Women's Pole Vault - Final
7:29 AM ETArtistic Gymnastics - Men's Vault - Men's Vault final
7:30 AM ETSoftball - Women's Softball - Preliminary round game 28 (VEN vs AUS)
7:30 AM ETTable Tennis - Men's Doubles Table Tennis - Gold medal match (CHN vs GER)
7:31 AM ETBoxing - Men's Bantam Weight (54kg) - Quarterfinal bout 3
7:40 AM ETTrack and Field - Women's 100m Hurdles - Semifinal heat 1
7:46 AM ETBoxing - Men's Bantam Weight (54kg) - Quarterfinal bout 4
7:48 AM ETTrack and Field - Women's 100m Hurdles - Semifinal heat 2
7:55 AM ETTrack and Field - Women's Discus Throw - Final heat 1
8:00 AM ETBasketball - Men's Basketball - Preliminary round Group B game 15 (USA vs GER)
8:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Quarterfinal match 4 (BRA vs AUT)
8:00 AM ETVolleyball - Men's Volleyball - Preliminary round Group A match 14 (CHN vs ITA)
8:01 AM ETBoxing - Men's Feather Weight (57kg) - Quarterfinal bout 1
8:05 AM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 1
8:10 AM ETTrack and Field - Men's Long Jump - Final
8:10 AM ETTrack and Field - Women's 400m Hurdles - Semifinal heat 5
8:10 AM ETTrack and Field - Women's 400m Hurdles - Semifinal heat 4
8:12 AM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 2
8:16 AM ETBoxing - Men's Feather Weight (57kg) - Quarterfinal bout 2
8:19 AM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 3
8:25 AM ETTrampoline - Women's Trampoline - Final Heat
8:25 AM ETTrampoline - Women's Trampoline - Final
8:26 AM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 4
8:30 AM ETField Hockey - Women's Field Hockey - Preliminary round Group B match 15 (ARG vs NZL)
8:31 AM ETBoxing - Men's Feather Weight (57kg) - Quarterfinal bout 3
8:45 AM ETTrack and Field - Women's 400m Hurdles - Semifinal heat 1
8:45 AM ETTeam Handball - Men's Handball - Preliminary round Group A match 15 (POL vs FRA)
8:46 AM ETBoxing - Men's Feather Weight (57kg) - Quarterfinal bout 4
8:52 AM ETTrack and Field - Women's 400m Hurdles - Semifinal heat 2
9:00 AM ETBeach Volleyball - Men's Beach Volleyball - Quarterfinal match 3 (BRA vs USA)
9:00 AM ETSoccer - Women's Soccer - Semifinal match 2 (JPN vs USA)
9:00 AM ETField Hockey - Women's Field Hockey - Preliminary round Group A match 15 (CHN vs AUS)
9:01 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Quarterfinal bout 1
9:10 AM ETTrack and Field - Men's 3000m Steeplechase - Final
9:16 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Quarterfinal bout 2
9:31 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Quarterfinal bout 3
9:35 AM ETTrack and Field - Women's 800m - Final
9:46 AM ETBoxing - Men's Super Heavy Weight (+91kg) - Quarterfinal bout 4
9:55 AM ETTrack and Field - Men's 400m Hurdles - Final heat 1
10:00 AM ETTrack and Field - Men's 400m Hurdles - Final
10:05 AM ETEquestrian - Team Jumping - Final Round 2
10:15 AM ETBasketball - Men's Basketball - Preliminary round Group A game 15 (ARG vs RUS)
10:35 AM ETTrack and Field - Women's 400m Hurdles - Semifinal heat 3
10:35 AM ETVolleyball - Men's Volleyball - Preliminary round Group A match 15 (JPN vs USA)
8:30 PM ETField Hockey - Men's Field Hockey - Preliminary round Group B match 13 (NED vs PAK)
9:00 PM ETTrack and Field - Women's Javelin Throw - Qualification group 1
9:00 PM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Semifinal match 2 (BRA vs USA)
9:20 PM ETTrack and Field - Men's 3000m Steeplechase - Final round 1
9:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 14
9:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 2
9:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 15
9:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 11
9:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 1
9:40 PM ETTrack and Field - Women's Long Jump - Qualification group 1
9:40 PM ETTrack and Field - Women's Long Jump - Qualification
9:40 PM ETTrack and Field - Women's Long Jump - Qualification group 2
9:40 PM ETTrack and Field - Women's Long Jump - Qualification group 3
9:40 PM ETTrack and Field - Women's Long Jump - Qualification group 4
9:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 2
9:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 2
9:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 14
9:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 16
9:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 15
9:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 3
9:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 1
9:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 3
9:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 6
9:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 3
10:00 PM ETTrack and Field - Women's 1500m - Women's 1500 m Round 1 standing
10:00 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 1
10:00 PM ETBeach Volleyball - Women's Beach Volleyball - Semifinal match 1 (CHN vs CHN)
10:00 PM ETDiving - Men's 3m Springboard - Semifinal
10:00 PM ETTriathlon - Men's Triathlon - Men's Individual
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 01
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 02
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 03
10:00 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 04
10:00 PM ETVolleyball - Women's Volleyball - Quarterfinal match 1 (CUB vs SRB)
10:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 7
10:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 2
10:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 4
10:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 4
10:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 4
10:05 PM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 5
10:05 PM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 6
10:05 PM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 7
10:05 PM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 8
10:05 PM ETTrack and Field - Men's 200m - Round 2 heat 9
10:07 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 2
10:10 PM ETTrack and Field - Women's Pole Vault - Final heat 1
10:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 5
10:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 5
10:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - 1/8 final bout 8
10:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 1
10:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 5
10:14 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 3
10:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 6
10:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 6
10:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 6
10:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 4
10:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 2
10:21 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 4
10:28 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 5
10:30 PM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 21 (NED vs CAN)
10:30 PM ETField Hockey - Men's Field Hockey - Preliminary round Group A match 13 (GER vs NZL)
10:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 7
10:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 7
10:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 3
10:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 5
10:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 7
10:35 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 6
10:40 PM ETTrack and Field - Women's Javelin Throw - Qualification group 2
10:40 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 10
10:40 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 7
10:40 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 8
10:40 PM ETTrack and Field - Women's 200m - Round 1 heat 9
10:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 8
10:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Quarterfinal bout 1
10:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Quarterfinal bout 2
10:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 8
10:40 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - 1/8 final bout 8
10:45 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 05
10:45 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 06
10:45 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 07
10:45 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 08
10:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Quarterfinal bout 3
10:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Quarterfinal bout 4
10:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 9
10:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Quarterfinal bout 1
10:50 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 9
11:00 PM ETSailing - Men's Windsurfer Mistral - Race 10
11:00 PM ETSailing - Women's Windsurfer Mistral - Race 10
11:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 10
11:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 10
11:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Quarterfinal bout 4
11:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Quarterfinal bout 3
11:00 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Quarterfinal bout 2
11:10 PM ETTrack and Field - Women's 800m - Final heat 1
11:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Semifinal bout 1
11:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Semifinal bout 2
11:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Semifinal bout 1
11:10 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 11
11:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualification bout 12
11:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Semifinal bout 2
11:20 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualification bout 12
11:30 PM ETTrack and Field - Women's Javelin Throw - Qualification
11:30 PM ETTrack and Field - Women's Javelin Throw - Qualification group 4
11:30 PM ETTrack and Field - Women's Javelin Throw - Qualification group 3
11:30 PM ETBaseball - Men's Baseball - round 1 game 22 (KOR vs CUB)
11:30 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 09
11:30 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 10
11:30 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 11
11:30 PM ETTable Tennis - Men's Singles Table Tennis - Preliminary Round match 12
11:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 55kg - Qualifications bout 13
11:30 PM ETWrestling - Men's Freestyle 60kg - Qualifications bout 13